انواع پرستاری مراقبت و پرستاری اجتماعی در سال 2020 چیست؟

پرستاری مراقبت و پرستاری اجتماعی در سال ۲۰۲۰

انواع پرستاری مراقبت و پرستاری اجتماعی در سال ۲۰۲۰ چیست؟

دامنه خدمات مراقبت از منزل که بیمار می تواند در خانه از آن استفاده کند بی حد است. بسته به وضعیت فرد بیمار ، مراقبت می تواند از مراقبت های پرستاری گرفته تا خدمات تخصصی پزشکی مانند کارآزمایی های آزمایشگاهی باشد. شما و پزشکتان برنامه مراقبت و خدمات مورد نیاز خود را در خانه تعیین خواهید کرد.

خدمات مراقبت در منزل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

مراقبت پزشک

یک پزشک ممکن است برای تشخیص و درمان بیماری (بیمار) در منزل به بیمار مراجعه کند. او همچنین ممکن است به طور دوره ای نیازهای مراقبت از خانه را بررسی کند.

مراقبت های پرستاری

رایج ترین نوع مراقبت از خانه ، نوعی مراقبت از پرستار بسته به نیاز فرد است. با مشورت با پزشک ، یک پرستار ثبت نام شده طرح مراقبت را تنظیم می کند.

مراقبتهای پرستاری ممکن است شامل پانسمان زخم ، مراقبت از فرد ، تجویز دارو ، نظارت بر سلامت عمومی بیمار ، کنترل درد و سایر موارد درمانی باشد.

فیزیوتراپی،کار درمانی،گفتار درمانی

ممکن است برخی از بیماران در مورد نحوه انجام وظایف روزانه یا بهبود گفتار خود پس از بیماری یا آسیب به کمک نیاز داشته باشند.

یک متخصص فیزیوتراپی می تواند یک برنامه درمانی را برای کمک به بیمار در بازیابی یا تقویت استفاده از ماهیچه ها و مفاصل ایجاد کند.

یک متخصص کاردرمانی می تواند به بیمارانی که دارای معلولیت جسمی ، رشدی ، اجتماعی ، اجتماعی یا عاطفی هستند کمک کند تا نحوه انجام عملکردهای روزمره مانند خوردن ، حمام کردن ، لباس پوشیدن و… را به شما یاد دهد.

گفتاردرمانی می تواند به بیمار مبتلا به اختلال گفتار کمک کند تا توانایی برقراری ارتباط واضح را به دست آورد.

همچنین مطالعه شود: سبک زندگی چیست؟(?what is the lifestyle)

خدمات اجتماعی پزشکی

مددکاران اجتماعی پزشکی خدمات مختلفی را به بیمار ارائه می دهند ، از جمله مشاوره و یافتن منابع جامعه برای کمک به بیمار در بهبودی وی. برخی از مددکاران اجتماعی همچنین مدیر پرونده بیمار هستند – اگر وضعیت پزشکی بیمار بسیار پیچیده باشد – و در بسیاری از خدمات نیاز به هماهنگی دارد.

خانه دار یا مراقبت های اصلی کمک

در حالی که یک بیمار در خانه از نظر پزشکی تحت مراقبت قرار می گیرد ، یک خانه دار یا شخصی که به کارهای خود یا وظایف کمک می کند می تواند خانه را با تهیه غذا ، لباس های شسته شده ، خرید مواد غذایی و سایر وسایل خانه داری حفظ کند.

همراهی – مصاحبت

برخی از بیمارانی که به تنهایی در خانه هستند ممکن است نیاز به همراه داشته باشند تا راحتی و نظارت را فراهم کنند. برخی از همراهان نیز ممکن است وظایف خانگی را انجام دهند.

حمل و نقل

شرکت هایی وجود دارند که حمل و نقل را برای بیمارانی که نیاز به حمل و نقل از طریق یک مرکز پزشکی برای معالجه یا معاینات جسمی دارند انجام می دهند.

وعده های غذایی خانگی

بسیاری از جوامع که غالباً آنها را وعده های غذایی بنام می نامند ، این خدمات را به بیمارانی در خانه ارائه می دهند که قادر به تهیه غذای خود نیستند. بسته به نیاز فرد ، وعده های غذایی گرم را می توان چندین بار در هفته تحویل داد.

با وبوگراف،دورکاری سبک زندگی(life style) را شروع کنید!

نظر