چگونه با دورکاری به پول برسیم؟

چگونه با دورکاری به پول برسیم؟

دورکاری

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد، واژه ی دورکاری امروزه بسیار بر سر زبان ها افتاده است.

به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کار های سنتی،سود خود را از دست داده اند و در آستانه ی ورشکستگی قرار گرفته اند.

ولی برخلاف نظر اکثر افراد شاغل در کسب و کار های سنتی،دورکاری نجات شغل آنهاست!

بیایید نگاهی به تعریف دورکاری بیندازیم؛

دورکاری چیست؟

دورکاری به این معنی است که فرد در خانه یا از راه دور با استفاده از فن آوری و ارتباطات برای ارتباط با کارفرما یا تجارت خود در ارتباط باشد.

در این مقاله زیاد به تعریف دورکاری نمی پردازیم بلکه می خواهیم به این مسئله بپردازیم که چگونه از دورکاری پول در بیاوریم؟

وبسایت های دورکاری

لیست ۱۰ سایت برتر دورکاری در جهان

دورکاری در جهان

دورکاری  و شروع آن به نوعی مصادف با گسترش اینترنت پر سرعت در سطح جهان است.نمی توان زمان دقیقی برای شروع این کار در نظر گرفت ولی به نظر می رسد حدود ۲۰ تا ۳۰ سال پیش به نحوی به این شغل توجه شده است.

از بهترین سایت های دورکاری  در سطح جهان می توان به موارد زیر اشاره کرد که به طور خاص در مقاله ی ((۱۰ سایت برتر دورکاری برای کسب درآمد دلاری)) به توضیح و شناسایی ویژگی های هرکدام از آن ها پرداخته ایم و توصیه می شود قبل از خواندن ادامه ی این مقاله،آن را مطالعه کنید.

دورکاری در ایران

در ایران دورکاری هنوز که هنوز است جایگاه واقعی خودش را پیدا نکرده است و بسیاری از افراد به این موضوع فکر می کنند که:

مگر می شود از راه دور یا از اینترنت هم پول در آورد؟

پاسخ این سوال را به طور قاطعانه می گویم بله! نه تنها می شود پول به دست آورد،بلکه می توان کسب و کار های کوچک خود را هم گسترش داد! و این یعنی نور علی نور!

چگونه؟

این مسئله خیلی پیچیده است و اصلا هم سعی نداریم که در این مقاله شما را سردرگم کنیم.پس می پردازیم به اصل مطلب یعنی راه های افزایش پول از طریق دورکاری!

راه های افزایش پول از طریق دورکاری

فروش محصولات فروشگاه شما

فروش محصولات فروشگاه شما از طریق ایجاد فروشگاه اینترنتی

۱.فروش محصولات فروشگاه شما

شما می توانید با ساختن ۱ سایت برای مغازه ی خود از راه دور اجناس و محصولات و یا حتی خدمات خود را به سراسر ایران بفروشید و از این طریق کسب درآمد کنید.

حتی اگر خودتان هم نمی توانید یک سایت طراحی کنید،می توانید با صرف هزینه ای بین ۱ تا ۵ میلیون تومان یک سایت وردپرسی را ظرف مدت ۵ تا ۲۰ روز سفارش دهید که این کار را می توانید در همین وبسایت و با ثبت نام و ثبت درخواست انجام دهید و از فروش محصولات خود لذت ببرید!

همچنین با ساختن صفحات اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام می توانید بستر فروش خود را نیز گسترش داده و مشتری های بیشتری را به خود جذب کنید!

دورکاری از طریق ارائه ی خدمات

دورکاری از طریق ارائه ی خدمات برای کسب درآمد

۲.ارائه ی خدمات

امروزه آموزش های نوین جزء مواردی هستند که هر کس می تواند از طریق آن ها به درآمد برسد هب شرطی که متخصص در حوزه ی آموزشی خود باشد.

برای نمونه شما می توانید از موارد زیر برای آموزش و تولید ویدیو های آموزشی استفاده کنید:

 1. آموزش های گرافیکی(فتوشاپ،این دیزاین برای چاپ و صفحه آرایی کتاب ها و مجلات،طراحی لوگو و…)
 2. آموزش های بهبود زندگی شخصی(عزت نفس،کسب ثروت و هوش مالی،کسب و کار و…)
 3. آموزش های کنکوری و درسی(ریاضیات و ادبیات و …،پیروزی در کنکور و…)
 4. آموزش دیجیتال مارکتینگ(اینستاگرام مارگتینگ،ایمیل مارکتینگ،فیسبوک مارکتینگ و…)
همکاری در فروش

همکاری در فروش سایت ها

۳.همکاری در فروش

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ شاخه ای از دیجیتال مارکتینگ است که در آن شما به ازای بازاریابی ای که برای یک شرکت یا وبسایت انجام می دهید می توانید یک درصدی را به عنوان حقوق بازاریابی خود از فروش آن محصول شرکت به دست آورید.

از جمله برترین سایت هایی که به طور حرفه ای به این مورد پرداخته اند می توان اشاره کرد به:

مهارت های شخصی

استفاده از مهارت های شخصی خود جهت کسب درآمد و پول

۴.استفاده از مهارت های شخصی خود

هر فردی در هر نقطه ای از جهان مهارت های ویژه ای دارد.

مهارت هایی مثل آموزش،تایپ و ترجمه،طراحی بنر و حتی پرستاری!

برای کمک به شما در اینجا به معرفی ۳ نمونه از بهترین و پر پول ترین مشاغل دورکاری در ایران می پردازیم:

طراحی سایت دورکاری

شما به راحتی و با ساختن یک سایت رایگان با WordPress برای فروشگاه ها و خدماتی ها مثل خدمات بیمه و ملک و موارد دیگر، می توانید به راحتی ماهیانه درآمدی بین ۲ تا ۲۰میلیون تومان و حتی بیشتر داشته باشید.

دورکاری فتوشاپ

امروزه تقریبا در هر شغل و زمینه ی شغلی ای، حداقل به یک نرم طراح گراقیکی متخصص به فتوشاپ نیازمند اند.مشاغلی همچون:

 • صنعت چاپ و تبلیغات
 • طراحی بنر
 • طراحی لوگو های شخصی و شرکتی
 • طراحی صفحات سایت
 • و…

دورکاری تایپ

بسیاری از افراد فقط با استفاده از مهارت هایی چون تایپ ده انگشتی و دانستن ربان انگلیسی و قواعد نگارشی ISI و مقاله نویسی،توانسته اند به درآمدهای بالایی از طریق دورکاری تایپ و ترجمه ی متون زبان های خارجی دیگر دست یابند.شما نیز می توانید از طریق یادگیری این مواردی که گفته شد به یک فرد حرفه ای در تایپ و ترجمه تبدیل شوید و درآمد های بالایی حتی در خانه به دست بیاورید و با ثبت نام در سایت های فریلنسری و دورکاری پیشنهاد هایی را از سراسر کشور دریافت کنید!

شما می توانید با ثبت نام در وبسایت فریلنسری وبوگراف،علاوه بر تنوع مهارت ها،در صورت کار حرفه ای به درآمد هایی بیش از حد انتظار خود دست یابید.

برای دیدن مهارت ها اینجا را کلیک کنید.

دورکاری حسابداری

شرکت های کوچک و بزرگ ،از گذشته تا کنون به فردی احتیاج داشته اند که مدیریت مالی آن ها را برعهده بگیرد.یک حسابدار حرفه ای کسی است که از آسیب های مالی به شرکت ها جلوگیری کرده و آینده ی مالی شرکت را پیش بینی نماید.حسابداری یکی از بهترین کارهایی است که می توان آن را از طریق دورکاری انجام داد و در خانه ماهیانه به درآمدی ثابت بین ۵ تا ۱۰ میلیون بستگی به نوع شرکت،برسد.

استخدام دورکاری

بسیاری از شرکت ها خود به خود و با دادن تبلیغات به پیج های اینستاگرامی و کانال های تلگرامی و روزنامه ها و مجلات و غیره،شروع به پیدا کردن افراد دورکار مورد نظر خودشان در هر زمینه ای می کنند که یک فرآیند زمان بری می باشد.

بهترین راه برای یافتن دورکار یا فریلنسر مورد نظر شرکت ها،ثبت نام در سایت های فریلنسری و درخواست انجام پروژه در آن سایت ها می باشد.

سایت های استخدام دورکاری در ایران

برترین سایت های دورکاری در ایران

برترین سایت های دورکاری در ایران جهت استخدام و برون سپاری پروژه

سایت وبوگراف

وبوگراف سایتی با شعار((امید فریلنسرها!))،ایجاد شده است و یکی از برترین و البته جدید و بروز ترین سایت ها در زمینه ی دورکاری می باشد.مزیت این سایت این است که به هبچ عنوان از فریلنسرهای عزیز هزینه ای جهت انجام پروژه گرفته نمی شود و فریلنسر ها می توانند در بستری امن اقدام به قبول و انجام پروژه های مارفرما ها فرمایند.

از جمله موارد دیگر می توان اشاره داشت به:

 • کمترین درصد حق دریافتی حق الزحمه ی انجام پروژه ها
 • تنوع مهارت ها
 • امکان امتیاز دهی به فریلنسرها
 • وجود بخشی به نام معرفی مشاغل و تبلیغ رایگان پروژه هایی که در این وبسایت انجام گرفته اند.
 • داشتن مقالاتی بروز در زمینه ی دورکاری و فریلنسینگ
 • پرداخت مطمئن و امن زرین پال
 • و بروزرسانی هایی که در آینده شاهد آن های خواهید بود!

سایت پونیشا

شاید معروف ترین سایت در زمینه ی دورکاری وبسایت پونیشا بوده باشد که با داشتن فریلنسرهایی حرفه ای توانسته است به نوعی پیشتاز در زمینه ی سایت های فریلنسری باشد.

 • مطمئن و امن
 • ۲۷۰ هزار فریلنسر ماهر
 • انجام بیش از ۶۰ هزار پروژه موفق
 • و…

سایت پارسکدرز

یکی از قدیمی ترین سایت های انجام پروژّ در ایران و با سابقه ای بیش از ۱۲ سال می باشد که بیش از ۲۰۰ هزار متخصص در زمینه های مختلف و بیش از ۵۸ هزار پروژه ی موفق می باشد و یک سایتی ثابت شده در زمینه ی فریلنسری می باشد.

دورکاری بانوان

دورکاری بانوان جهت دسترسی آسان تر به کار

دورکاری بانوان

یکی از مزیت های دورکاری که بسیار برای بانوانی که به نحوی به دلیل نگه داری از فرزند و یا بیماری و یا دلایل دیگر در خارج از خانه نمی توانند کار کنند، این است که در خانه هم می توانند کارهای خودشان را انجام دهند و هم به درآمد برسند.

چند مورد از کارهای دورکاری در خانه عبارتند از:

 • ساخت صنایع دستی خانگی
 • تایپ و ترجمه
 • حسابداری
 • طراحی های گرافیکی
 • ایجاد سایتی برای خودشان به منظور فروش محصولات و خدمات خود به بانوان دیگر و مواردی دیگر که به نحوی دورکاری حساب می شوند.
دورکاری با گوشی

دورکاری با گوشی به راحتی انجام می شود.

دورکاری با گوشی

یکی از راحت ترین موارد دورکاری، دورکاری با گوشی است که به راحتی و با صرف کمترین زمان می توان به یک درآمد ثابت از طریق دورکاری رسید.

برای تولید محتوای اینستاگرامی، شما تنها با داشتن یک گوشی موبایل می توانید از راه دور یک پیج اینستاکرام را مدیریت کنید و به درآمد های فراوانی از این طریق برسید.فقط با درست کردن ۱ پست و چند استوری در روز،براش شرکت ها و فروشگاه ها و یا افراد،شما به راحتی می توانید ماهیانه درآمدی بین ۱ تا حتی ۱۰ میلیون تومان در صورت انجام یک کار حرفه ای،به دست بیاورید.

دورکاری کارمندان

دورکاری کارمندان در دوران کرونا

دورکاری کارمندان

پس از تعطیلی ادارات به دلیل شیوع ویروس کرونا،فصل جدیدی در زندگی کارمندان ایجاد شد به نام دورکاری!

دورکاری به کارمندان ثابت کرد که حتی با وجود دلایل زیادی چون آلودگی هوا و شیوع یک ویروس،باز هم میتوان کار انجام داد و حتی در خانه کار خود را از طریق یک سیستم کامپیوتر می توان به پیش برد علاوه بر آن با تمرکز بیشتری نیز کار را انجام داد.

نتیجه گیری

خب امیدوارم که این مقاله مورد توجه شما دوستان قرار گرفته شده باشد و متوجه اهمیت دورکاری شده باشید. دورکاری در جوامع غربی سالهاست که معنا پیدا کرده است و مخصوصا دورکاری برنامه نویسی که به نوعی میتوان گفت پایه ی دورکاری نوین می باشد.

شاید جواب سوال این که چگونه از اینترنت پولدار شویم؟ فقط و فقط به طور خلاصه در این کلمه بیان شود:دورکاری!

در ایران فرصت برای افراد بسیار زیادتر از جوامع دیگر است و افرادی که در هر زمینه ای دورکاری را به صورت حرفه ای انجام دهند می توانند،پول بسیار زیادی به دست بیاورند و به معنای واقعی از دورکاری به پولداری برسند!

 

 

۱ دیدگاه برای این مطلب

 1. یوسف

  ❤️❤️

  پاسخ

نظر