تصویر برترین شبکه های اجتماعی در سال 2020

برترین شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۰

برترین شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۰

انسان به عنوان موجودی اجتماعی،همواره به دنبال فناوری هایی است که به وسیله ی آن،بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند و شبکه های اجتماعی بهترین بستر برای این کار است.

به طوریکه در سال ۲۰۱۰ تعداد استفاده کنندگان از شبکه های اجتماعی به زور به حدود ۱ میلیارد نفر می رسید.اما در کتر از ۵ سال تعداد افرادی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند،به بیش از ۲ میلیارد نفر در سطح جهان رسید.

در سال ۲۰۱۹ حدود ۲٫۷۷ میلیارد نفر از رسانه های اجتماعی استفاده کردند. و با توجه به ارزان تر شدن تلفن های دستی و اتصال راحت تر و ارزان تر به اینترنت،پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۱ این عدد به حدود ۳ میلیارد نفر در سطح جهان برسد.

این جمله به این معناست که پتانسیل بسیار زیادی برای دستیابی به مخاطبان گسترده و درگیر در رسانه های اجتماعی وجود دارد. و این فقط به سایت های محبوب رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک،توییتر و اینستاگرام محدود نمی شود.

در این بخش به بررسی ۱۶ مورد از محبوب ترین شبکه های اجنماعی جهان می پردازیم که می تواند به کمک بازاریابی برای افراد علاقه مند به حوزه ی بازاریابی دیجیتال یا ((دیجیتال مارکتینگ)) بیاید.

 

۱.فیس بوک(Facebook)

فیسبوک برترین شبکه اجتماعی در سال 2020

در حال حاضر فیس بوک بزرگترین سایت رسانه های اجتماعی در جهان است. با داشتن ۲٫۶ میلیارد کاربر فعال ماهانه تا سال ۲۰۲۰،به جرات می توان گفت تقریباً هر کاربر رسانه اجتماعی در فیس بوک قرار دارد. بنابراین این یک بستر عالی برای برند ها و فروشگاه ها و مارک ها است تا محصولات خود را در معرض مخاطبان عظیمی قرار دهند. کاربران می توانند پست های متنی،پیوندها،تصاویر و فیلم ها را با دوستان فیسبوک خود به اشتراک بگذارند. آنها می توانند افراد و صفحات معروف را دنبال کنند و نسبت به پست های افراد داخل این شبکه ی اجتماعی واکنش نشان دهند.برندها همچنین می توانند محصولات خود را با استفاده از تبلیغات پولی در فیس بوک تبلیغ کنند.

۲.اینستاگرام(Instagram)

ایسنتاگرام برترین شبکه اجتماعی در سال 2020

اینستاگرام یکی از سریعترین سیستم عامل های شبکه های اجتماعی است. این شبکه در حالی که بیشتر مبتنی بر برنامه است،اما کاربران همچنین می توانند از طریق نسخه وب سایت به صفحه ی خود دسترسی پیدا کنند. در ژوئن سال ۲۰۱۸،سرانجام به ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه رسید.اینستاگرام یک پلتفرم بسیار بصری است،که در آن کاربران فیلم ها و تصاویر را به اشتراک می گذارند.همچنین می توانید از ویژگی های استوری و ویژگی های لایو استفاده کنید.در بین نسل های جوان بسیار محبوب است.طبق آمار Statista،حدود ۳۲ درصد از کاربران بین ۱۸ تا ۲۴ سال سن دارند و ۳۳ درصد در سنین ۲۵ تا ۳۴ سال کاربر فعال اینستاگرام هستند.

۳.توئیتر(Twitter)

توییتر برترین شبکه اجتماعی در سال 2020

توییتر سکویی است که به کاربران امکان می دهد در بالای مباحث پرطرفدار بمانند و در مکالمات روزمره و مرتبط شرکت کنند.در سال ۲۰۱۹،این پلت فرم بیش از ۳۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشت.در حالی که به اندازه سایر سایت های رسانه های اجتماعی برتر،کاربران چندان زیادی ندارد،اما یک پایگاه کاربر بسیار درگیر دارد.کاربران توییتر به طور متوسط ​​روزانه حداقل ۵۰۰ میلیون توییت ارسال می کنند!

۴.تامبلر(Tumblr)

تامبلر یکی از برترین شبکه های اجتماعی در سال 2020

Tumblr یکی دیگر از سایتهای پیشرو در رسانه های اجتماعی است. کاربران می توانند به جوامع بپیوندند و در گفتگوهای فرهنگی شرکت کنند تا ایده های خود را گسترش دهند. این یکی از سایت های برتر در رسانه های اجتماعی برای خودنمایی است و در بین نوجوانان و حامیان بسیار محبوب است. در فوریه سال ۲۰۲۰ ، در کل ۳۲۱ میلیون بازدید کننده بی نظیر از وب سایت وجود داشت.

۵.لینکدین(Linkedin)

لینکدین یکی از برترین شبکه اجتماعی در سال 2020

LinkedIn یک سایت رسانه اجتماعی برای متخصصان است و در بین مخاطبان B2B بسیار محبوب است.این پلت فرم با گذشت سالها به سرعت رشد کرده و در حال حاضر ۶۹۰ میلیون عضو دارد.اعضای آن می توانند ارتباطات حرفه ای خود را بر روی سکو گسترش دهند،نمونه کارهای خود را به نمایش بگذارند،جستجو کنند و برای شغل درخواست کنند.LinkedIn همچنین یک بستر عالی برای به اشتراک گذاشتن تخصص حرفه ای شماست،زیرا به اعضا امکان می دهد تا پست هایی را راجع به کار و فعالیت خود منتشر کنند.

۶.واتساپ(Whatsapp)

واتس اپ یکی از برترین شبکه اجتماعی در سال 2020

WhatsApp یک برنامه پیام رسانی است که به کاربران اجازه می دهد پیام های متنی،تصاویر،یادداشت های صوتی،فایل های صوتی،اسناد و فیلم ها را به اشتراک بگذارند.این پلتفرم در طول سال ها به صورت تصاعدی. رشد کرده و از ماه مارس سال ۲۰۲۰ حدود ۲ میلیارد کاربر ماهانه داشته است.علاوه بر پایگاه کاربر در حال رشد،این پلت فرم همچنین بسیاری از ویژگی های جدید را برای آسان تر کردن تعامل بین کاربران معرفی کرده است.در حالی که کاربران فقط می توانستند قبلاً تماسهای یک به یک برقرار کنند،اما اکنون ویژگی تماس تلفنی دارد.آنها همچنین یک ویژگی WhatsApp Status را معرفی کردند که به کاربران امکان می داد وضعیت (استوری)عکس،فیلم و متن را که پس از ۲۴ ساعت ناپدید می شوند،به روز کنند.در سال ۲۰۱۹ تعداد کاربران فعال واس اپ به حدود ۵۰۰ میلیون کاربر روزانه و فعال رسید.

۷.اسنپ چت(Snapchat)

Snapchat یکی دیگر از بسترهای دیداری در رسانه های اجتماعی است که در بین نسل جوان محبوب است.کاربران می توانند اسنپ را به یکدیگر ارسال کنند و Statuses 24 ساعته را درست مانند واتس اپ و اینستاگرام به روز کنند.تا سال ۲۰۲۰، اسنپ چت روزانه ۲۲۹ میلیون کاربر روزانه ی فعال دارد.

۸.پینترست(Pinterest)

پینترست یک سایت مجازی در زمینه رسانه های اجتماعی است و به همین دلیل بسیار بصری است.کاربران می توانند تابلوهای مضمونی ایجاد کرده و تصاویر و محصولات را به صفحه اضافه کنند.برندها نیز حتی می توانند پین های Shoppable را ایجاد کنند که از طریق آن کاربران می توانند مستقیماً خرید انجام دهند.در سال ۲۰۱۹،حدود ۳۳۵ میلیون کاربر فعال ماهانه در این سیستم عامل حضور داشتند.این کاربران بیش از ۲۰۰ میلیارد پین در بیش از ۴ میلیارد صفحه ایجاد کرده اند!

۹.یوتیوب(youtube)

YouTube بزرگترین سایت رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاری ویدیو در جهان است.یوتیوب این امکان را به کاربران می دهد که فیلم ها را روی سیستم عامل بارگذاری کنند،فیلم های سایر کاربران را مشاهده کنند و با آنها تعامل برقرار کنند.در سال ۲۰۱۹،به طور متوسط ​​۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه داشت. کاربران YouTube به طور متوسط ​​۴۰ دقیقه در حال تماشای فیلم بر روی این شبکه ی مجازی هستند.

۱۰.گیفی(Giphy)

این یک پایگاه داده آنلاین از GIF های متحرک است که معمولاً مبتنی بر طنز است.کاربران می توانند GIF های خود را بارگذاری کنند یا GIF هایی را که توسط کاربران دیگر ایجاد شده اند جستجو و کشف کنند.آنها می توانند در مورد GIF های مورد علاقه خود واکنش نشان دهند و حتی آنها را با دیگر دوستان در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

۱۱٫وی چت(WeChat)

WeChat یک برنامه پیام رسانی محبوب است که به شما امکان می دهد با افرادی که از شناسه برنامه خود استفاده می کنید،ارتباط برقرار کنید.این باعث می شود بدون دادن شماره تلفن یا سایر اطلاعات خود،با افراد غریبه صحبت کنید.بنابراین،نقطه فروش منحصر به فرد (USP) این برنامه این است که در هنگام اتصال با افراد غریبه به حفظ ناشناس بودن کمک می کند.می توانید از آن برای ارسال پیامک یا به اشتراک گذاری عکس و فیلم استفاده کنید.همچنین از تماس های صوتی و تصویری پشتیبانی می کند.این برنامه تا سال ۲۰۲۰ ۱٫۲ میلیارد کاربر ماهانه دارد.

۱۲.تیک تاک(TikTok)

تیک تاک برترین شبکه اجتماعی در سال 2020

TikTok یک پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو با فرم کوتاه است که در مدت زمان کوتاهی از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۱۶ بسیار محبوب شده است. این شبکه توسط شرکت چینی،ByteDance ایجاد شده است و نسخه چینی ای به نام Douyin دارد.این برنامه ماهانه بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر دارد.

۱۳.اسکایپ(Skype)

اسکایپ یک پلت فرم شبکه های اجتماعی مبتنی بر ارتباطات است که بیشترین استفاده را برای برقراری تماس های ویدیویی با کنفرانس دارد.همچنین قابلیت پیام رسانی فوری را فراهم می کند و می توانید از آن برای به اشتراک گذاشتن متن،تصاویر،فیلم ها و فایل های صوتی استفاده کنید.

۱۴.وایبر(Viber)

Viber یک بستر پیام رسانی فوری از شرکت ژاپنی Rakuten است.این  پیام رسان قابل استفاده در دستگاه های تلفن همراه و دسک تاپ است.می توانید از آن برای برقراری تماس صوتی یا تصویری رایگان و ارسال پیام استفاده کنید.این پلتفرم تعداد بیش از ۱ میلیارد کاربر ثبت شده در سال ۲۰۱۹ داشت،با این حال، همه اینها کاربران فعالی نیستند!

۱۵.لاین(Line)

LINE یک شبکه اجتماعی محبوب ژاپنی است که کاربران سایر کشورهای جهان مانند تایلند را نیز به خود جذب کرده است. می توانید برای ارسال پیام و برقراری تماس صوتی یا تصویری رایگان از آن شکایت کنید. همچنین امکان گزینه های اشتراک عکس و ویدئو را نیز برای شما فراهم می کند.

۱۶.تلگرام(Telegram)

تلگرام برترین شبکه اجتماعی در سال 2020

تلگرام؛ محبوب ترین پیام رسان در ایران است که حتی با وجود محدودیت هایی،هنوز که هنوز است بسیاری از افراد از این پیام رسان استفاده می کنند.این یک بستر پیام رسانی فوری است که تا حدودی شبیه به واتس اپ است که می توانید از آن برای ارسال پیام های رایگان استفاده کنید.یکی از مزایای منحصر به فرد تلگرام این است که تمام پیام های به اشتراک گذاشته شده در این پلتفرم رمزگذاری شده است.بنابراین،وقتی بحث امنیت و حریم شخصی به میان می آید.انگشت نما می شود!

یکی دیگر از ویژگی های خوب تلگرام است که به شما امکان می دهد تا گروه هایی به حدود ۲۰۰۰۰۰ عضو ایجاد کنید.این چیزی بسیار بیشتر از آنچه دیگر سیستم عامل های پیام رسانی ارائه می دهند است. این دستگاه برای دستگاه های iOS و Android و همچنین برای دسک تاپ در دسترس است و بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر دارد!

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران

ایران در حدود ۸۵ میلون جمعیت دارد که از بین این ۸۵ میلیون نفر، حدود ۵۳ میلیون نفر از طریق اینترنت به شبکه های اجتماعی متصل شده اند.

این مطلب نشان دهنده ی این موضوع است که امروزه شبکه های اجتماعی جزء جدایی ناپذیر زندگی هر ایرانی می باشد.

برخلاف میانگین جهانی آمار استفاده ی ایرانی ها از شبکه های مجازی بیشتر از اینستاگرام،تلگرام و واتس آپ می باشد و استفاده از فیسبوک به نحوی در ایران منسوخ شده است.

اینستاگرام

  • تعداد کاربران ایرانی: بیش از ۵۰ میلیون نفر کاربر و در حدود ۲۴ میلیون کاربر فعال روزانه
  • رتبه ی استفاده در جهان: هفتم

تلگرام

  • تعداد کاربران ایرانی:تلگرام ۵۰ میلیون کاربر در ایران دارد، که ۵۶% کل جمعیت کشور می باشد.

واتساپ

  • تعداد کاربران ایرانی: در حدود ۴۲/۸ درصد از جمعیت ایران را شامل می شود که نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

نتیجه

گفتن این مورد که کدام پیام رسان ،بهترین پیام رسان موجود است کار بسیار دشواری است.زیرا هرکدام آپشن هایی دارند که در دیگر برنامه ها موجود نمی باشد.

پس بهتر است خودتان با توجه به نیاز و مورادی که بیشتر به آن های احتیاج دارید،از پیام رسان دلخواه خود استفاده نمایید.

امیدوارم که این مطلب مورد توجه شما دوستان عزیز بوده باشد.خوشحال می شویم که نظرات و پیشنهادات شما را در مورد این مقاله بدانیم.

اگر شما نظری راجع به پیام رسان هایی که گفته شد دارید،می توانید در زیر این متن برای ما بازگو کنید.

وبوگراف؛امید فریلنسر ها!

 

 

نظر